Facebook
Twitter
Donderdag 2022-02-17
UPDATE - coronabarometer - code oranje vanaf vrijdag 18 februari


Omwille van de gunstige evolutie van de coronacijfers besliste het Overlegcomité om vanaf vrijdag, 18 februari, te schakelen naar code oranje van de coronabarometer. Deze schakeling gaat gepaard met enkele versoepelingen, ook voor de sectoren die van toepassing zijn op onze sport en clubs.

Net zoals in code rood kunnen/moeten we onze petanqueclubs opnieuw in twee categorieën indelen, enerzijds clubs waarbij het horecagedeelte zich in dezelfde ruimte bevindt als de speelterreinen (C.I) en anderzijds clubs waarbij dit volledig van elkaar is gescheiden (C.II). Voor beide categorieën vind je hieronder een overzicht van de belangrijkste maatregelen die gelden voor indooractiviteiten in code oranje en gepubliceerd zijn in het koninklijk besluit van 17 februari.

Ten gevolge van de schakeling naar code oranje werd het basisprotocol voor de sport eveneens geüpdatet en bijgewerkt. Sinds donderdag 17 februari kan je het aangepaste “basisprotocol sport en corona (code oranje)”  raadplegen op de website van Sport Vlaanderen. We raden onze clubverantwoordelijken opnieuw ten stelligste aan deze nieuwe versie grondig door te nemen om op de hoogte te blijven van alle details in functie van de organisatie van sportactiviteiten.

 

C.I: clubs met horecagedeelte

  CST: verplicht vanaf 16 jaar

Mondmasker:   verplicht voor personeel (medewerkers); niet langer verplicht tijdens het petanquen.

Iedereen heeft de vrije keuze om alsnog het mondmasker te dragen. De aard van onze sport maakt het trouwens mogelijk om het mondmasker te blijven dragen. Vanuit de federatie doen we dan ook de oproep om de nodige voorzichtigheid aan de dag te leggen en in situaties waarbij er veel volk samen is of er nauw contact is met anderen alsnog het mondmasker te blijven dragen, ook tijdens het sporten.

CO2-meter: verplicht met streefwaarde 900ppm, luchtzuivering vanaf 1200ppm en limiet 1500ppm

(implementatieplan ventilatie).

Horecagedeelte: Het sluitingsuur verdwijnt, net zoals de beperking op het aantal personen per tafel en het verplicht zittend consumeren. Capaciteitsbeperking van 70%.

 

C.II: clubs met volledig afgescheiden horecagedeelte

  CST: optioneel vanaf 50 volwassenen

Mondmasker:   Verplicht vanaf 12 jaar van zodra je het sportgedeelte betreedt; niet langer verplicht tijdens het petanquen.

Iedereen heeft de vrije keuze om alsnog het mondmasker te dragen. De aard van onze sport maakt het trouwens mogelijk om het mondmasker te blijven dragen. Vanuit de federatie doen we dan ook de oproep om de nodige voorzichtigheid aan de dag te leggen en in situaties waarbij er veel volk samen is of er nauw contact is met anderen alsnog het mondmasker te blijven dragen, ook tijdens het sporten.

CO2-meter: verplicht met streefwaarde 900ppm, luchtzuivering vanaf 1200ppm en limiet 1500ppm

(implementatieplan ventilatie).

Horeca: CST en CO2-meter blijven verplicht. Daartegenover verdwijnt het sluitingsuur, net zoals de beperking op het aantal personen per tafel en het verplicht zittend consumeren. Capaciteitsbeperking van 70%. (te volgen barometer: horeca)

 

Alle maatregelen met betrekking tot de sportsector kan je steeds raadplegen op de website van Sport Vlaanderen; een overzicht van de huidige maatregelen van toepassing voor onze clubs kan je eveneens terugvinden op onze website.

 

Reglementering wintercompetitie 2021/2022

De schakeling naar code oranje van de coronabarometer heeft geen invloed op de huidige reglementeringen van toepassing voor de lopende wintercompetitie. Lees hier meer over de reglementering.

 

BELANGRIJK

We raden onze clubverantwoordelijken ten stelligste aan om op regelmatige basis de website van Horeca Vlaanderen te raadplegen om op de hoogte blijven van de geldende maatregelen in de horecasector.

Lokaal kunnen er strengere restricties gelden, neem daarom steeds contact op met het beleid van jouw stad of gemeente.

Voel je je niet goed, blijf thuis. Heb je te maken met een besmetting binnen jouw club, volg de procedure uit het basisprotocol sport en corona (artikel 3.2.9).

 

Het niet volgen van alle bovenstaande richtlijnen gebeurt op eigen risico. De Petanque Federatie Vlaanderen is op geen enkel moment en in geen enkele omstandigheid verantwoordelijk voor inbreuken tegen deze maatregelen.

Stap voor stap lijken we op weg naar een normalere beoefening van onze sport en bij uitbreiding, een “nieuw normaal”. We mogen echter niet denken dat het reeds achter de rug is. Ook al blijkt de omikronvariant milder te zijn, het zet(te) nog steeds een enorme druk op verschillende sectoren van de samenleving. Er zijn echter goede vooruitzichten op een mooie lente- en zomerperiode, maar veel zal afhangen van ons gedrag.

We blijven daarom vanuit de federatie oproepen om de nodige voorzichtig aan de dag te leggen en verstandig om te gaan met de mogelijkheden die er binnen onze sportsector zijn.

Zoals gebruikelijk volgen we de situatie op de voet. Indien bijkomende informatie of nieuwe elementen worden afgekondigd, spreekt het voor zich dat wij jou hiervan opnieuw op de hoogte zullen brengen.

  • field
  • Tui
  • field
  • Tui
  • field
De Petanque Federatie Vlaanderen VZW heet u welkom.
Algemeen
Extra
Contacteer ons
Petanque Federatie Vlaanderen VZW
Zuiderlaan 13
9000 Gent (BE)
info@pfv.be
© 2012-2024 Petanque Federatie Vlaanderen VZW | Privacy
Produced by NetQue: E-Business Solutions